Marlewo 2020

Pod dębem „Przemysł II” w Marlewie, XXV w kolejną rocznicę śmierci króla Przemysła II, który został zamordowany pod Rogoźnem 8 lutego 1296 roku, dokładnie 02.20202 stawiła się Komandoria Crone wraz z Drużyną Wojów Grodu Wałcz z BRB Wałcz. Mieliśmy zaszczyt brać udział w inscenizacji która została wzbogacona o historię opisana przez Elżbietę Cherezińską w jej powieści ,,Korona śniegu i krwi” przestawiająca dzieje Przemysła II. Inscenizacja co roku cieszy się powodzeniem skupiająca co roku więcej osób.

Wyprawa Zimowa 2017

I tak oto za nami kolejna edycja zimówki na Strącznie, wraz z wspaniałym towarzystwem, a przybyło nas więcej, niż początkowo przypuszczaliśmy . Było wesoło, nieco pracowicie, a i nie obyło się bez wyprawy w poszukiwaniu śladów …

Zimówka 2017 – Zapraszamy!!!

Zima trwa, więc zimówki czas. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych rekonstruktorów i nie tylko na kolejną edycję zimówki na Strącznie, z wykorzystaniem dawnych ubiorów, namiotów oraz posiłków i napojów. Zachęcamy do wspólnej zabawy. Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierować do Torlofa (: Zapraszamy!