XV Manewry Chorągwi Pomorskiej

W dniach 12-14.04.2019 odbyły się XV. Manewry Chorągwi Pomorskiej na Strącznie. Organizatorami było Bractwo Rycerzy Bezimiennych – Drużyna Wojów Grodu Wałcz, działająca przy Wałeckim Domu Kultury oraz jej bractwowa filia z Poznania. Całe wydarzenie odbyło się przy wsparciu Wójta Gminy Wiejskiej Wałcz, Pana Jana Matuszewskiego

XIV Manewry Chorągwi Pomorskiej

To już XIV Manewry Chorągwi Pomorskiej, które odbyły się na Strącznie w dniach od 20 do 22. 04.2018 . Organizatorami było Bractwo Rycerzy Bezimiennych – Drużyna Wojów Grodu Wałcz przy wsparciu Gminy Wiejskiej Wałcz oraz Wałeckiego Domu Kultury. Dowódcą i odpowiedzialnym za tą edycje Manewrów był Dalimir

XIII Manewry Chorągwi Pomorskiej

I tak oto po raz kolejny już spotykamy się w Strącznie nieopodal Wałcza. Przeżyjemy tu wspólnie podróż w czasie do wczesnego średniowiecza. Będą odbywać się tutaj walki, strategiczne zagrywki, a być może i zdrady… Wszystko to w imię wyższego celu jakim jest wspaniała zabawa w gronie doborowych rekonstruktorów.

VI Manewry Chorągwi Pomorskiej

W manewrach wzięły udział grupy: Bractwo Rycerzy Bezimiennych, Czarna Wataha, Bractwo Maltańskie oraz pojedynczy goście. Tegoroczne manewry skupiły się na wyprawie w teren (lasy wokół Cegielni), mając na celu nie tylko walkę, ale naukę umiejętności działania w grupie i wykorzystywanie terenu.

IV Manewry Chorągwi Pomorskiej

To były już IV Manewry Bojowe Chorągwi Pomorskiej. Jak co roku dojechali wszyscy przyjaciele z ościennych grup, a nawet byli nowi. W tym roku gościliśmy: Dziki z Wałcza, Czarną Watahę ze Złocieńca, Raubriterów z Recza, krzyżaków z Warszawy (Pelicanus Invictus), naszego wiecznego najemnika Sławomira z Czaplinka i po raz pierwszy w tym roku (mam nadzieje, że nie ostatni) przedstawicieli Grodu Sokoła z Złocieńca.