O mnie

Witam serdecznie. Mam na imię Bogumił. Zajmuje się odtwórstwem i rekonstrukcją wczesnego średniowiecza w szeregach Bractwa Rycerzy Bezimiennych – Drużyny Wojów Grodu Wałcz. Zajmuje się  wytwarzaniem różnorodnych strzał przeznaczonych do różnego typu łuków stosowanych w historii oraz rekonstrukcji historycznej.

Chciałbym przedstawić wam ciekawy temat jakim było łucznictwo na terenach pomorza i nie tylko… 🙂 Opierać się tu będę na źródłach pisanych, zdjęciach z eksploracji  archeologicznych, zdjęć własnych oraz swoich rekonstrukcji. Do dzisiaj było to dla mnie zagadnienie dość trudne- niczym czarna dziura. Aby to zmienić – postanowiłem wyjść temu na przeciw.

Łucznik Pomorski

Kontakt
Telefon : 600 892 845
E-mail : bg-jasny@wp.pl

12 Comments on “O mnie

 1. Oglądając strzały na festiwalu słowian i wikingów w Wolinie. Zainspirowały mnie stszaly I wykonane wybory. Świetna robota pozdrawiam Kacper (łucznik 223)

 2. Przy kramie chłopak był w trakcie robienia strzały i wplatał piórka. Rzemieślnik bardzo sympatyczny, wytłumaczył do czego służyła dana strzała. (Łucznik 200)

 3. Spory wybór strzał do rekonstrukcji, ładnie wykonane. I bardzo sympatyczny sprzedawca 🙂
  (łucznik 211)

 4. Od sprzedawcy dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. (łucznik 221)

 5. Strzały które kupiłem są ładne i wytrzymałe(łucznik 225)

 6. Podobało mi się kolekcja strzał i ich jakość wykonania. ( łucznik 171)

 7. Miła obsługa i dobre strzały. Kupiłem komplet strzał +150 do celności i 25% obrażeń od ognia. Unikat. Łucznik 156

 8. Miła obsługa i dobre strzały. Kupiłem komplet strzał +150 do celności i 25% obrażeń od ognia. Unikat

 9. Bardzo miła, znająca się na rzeczy obsługa można pogadać i dowiedzieć się wiele ciekawego. Wiele historycznych strzał i grotów. Serdecznie polecam. (Łucznik 156)

 10. Odwiedzając kram Bogumiła miałem okazję wymienić swoje doświadczenia i patenty związane z łucznictwem, bardzo podobała mi się wystawka różnego rodzaju strzał historycznych, w szczególności tych z grotami kościanymi, a wszystko przy przyjaznej pogawędce z poczuciem humoru. Pozdrawiam! Łucznik 208.

 11. Jeszcze nigdy nie widziałem tylko ciekawych i nietypowych rodzajów strzał. Jednak najbardziej podobały mi się strzały scytyjskie z haczykami, które łamały się przy wyciąganiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.