Styrbjorn

Styrbiorn Tata - Drużyna Wojów Grodu WałczJest jednym z założycieli naszej drużyny (Bractwa Rycerzy Bezimiennych), zajmuje się organizacją  i planowaniem wypraw, w których uczestniczymy, posiada on również status “Radnego”.

W szeregach Bractwa zajmuję się:
Snycerstwem – tworzy niezbędne nam przedmioty z drewna, których używamy do codziennego życia
Walką – jako doświadczony wojownik posiadający ponad przeciętny wzrost jest doskonałym pogromcą wroga. Jeśli jeszcze z nim nie walczyłeś, a chciałbyś ponieść sromotną porażkę poproś go o uzbrojenie się w ulubionego migdała i dobranie do tego kołysanki, którą chętnie ukołysze cię do snu!!
Ulubione powiedzonka:
Ruchy te same, ale dwa razy szybsze!

ZOBACZ KRAM CIEŚLI

Bogumił

Bogumił Jasny BRB - Drużyna Wojów Grodu WałczJest jednym z założycieli naszej drużyny, zajmuje się naszymi finansami oraz wsparciem Styrbjorna w decyzjach dotyczących wypraw, posiada on również status “Radnego”.

W szeregach Bractwa zajmuję się:
Łucznictwem – jest strzelcem wyborowym i strzela precyzyjnie z około 20 km. Zajmuje się on również, produkcją wysokiej jakości strzał.
Ulubione powiedzonka:
“Kto ma na dzisiaj składki?”

ZOBACZ KRAM ŁUCZNICZY

Eilif

Eilif BRB-Drużyna Wojów Grodu WałczDo drużyny wstąpił w kwietniu 2007 roku i od tamtej pory szkolił się we władaniu mieczem oraz poszukiwał swojej profesji.

Na chwilę obecną w szeregach drużyny zajmuję się:
Walką –  najczęściej w walce posługuje się mieczem i tarczą. Podczas walki zawsze wraca z tarczą lub ewentualnie na niej. Podczas walki w szykach często służy jako dodatkowa tarcza Olafa umożliwiając mu przebicie się przez defensywę wroga.
Grami Historycznymi i Skórnictwem – na jego kramie można zobaczyć przedmioty wykonane ze skóry takie jak: buty, sakiewki czy kołczany oraz spróbować swoich sił w umysłowych grach historycznych.

Ulubione powiedzonka:
“Cooo???”

ZOBACZ KRAM Z GRAMI

Aldis

Aldis Volva - Drużyna Wojów Grodu WałczPełnoprawna członkini drużyny od 2007 roku. Jako völva zajmuje się wróżeniem z run, kamieni czy z kości. Praktykuje staronordycką sztukę widzenia (medytacji) oraz piśmiennictwo za pomocą futharku z okresu IX- XI wieku.

Reprezentuje typowy dla wiedźm złośliwy charakter, zapęd totalitarystyczny oraz zdolność do niemiłych (ale nadal szczerych) uwag. Mimo swoich wad, zawsze stara się wszystkich pogodzić i nie doprowadzić do powstania zgrzytów w drużynie.

Przez kilka lat uczestniczyła w treningach łuczniczych oraz walki bronią białą.
Aktualnie studiuje w Poznaniu.

Ulubione powiedzonka:
“Zaraz wracam!”
“Złoty siedemdziesiąt”

ZOBACZ STANOWISKO VOLVY

Jagoda

Jagoda Drużyna Wojów Grodu WałczTańczy, szyje gotuje i haftuje! Wrzeszczy na bękarty i ma maść na każdą bolączkę.

Uwielbia supełki rozplątywać i robić nowe w każdej postaci: krajki, rękawiczki, skarpetki, czapki oraz od dwóch lat szykuje się do skończenia Kaftana. Krawcowa od zadań ratunkowych – zwłaszcza rozdartych spodni na tyłku i naszywania łat.

Prowadzi naukę tańca dawnego, propaguje wiedzę o ziołach leczniczych, wychowuje dzieci i dorosłych. Miauczy i klaszcze na mole.

Ulubione powiedzonka:
“Mam feng shui w oczach”

ZOBACZ KRAM TKACKI

Olaf

olaf-bractwo-rycerzy-bezimiennych

Wstąpił do Bractwa w 2009 roku. Szybko pokonywał kolejne szczeble kariery woja. Działa jako wabik na fotografów, dzieci i turystki.

W byciu Wikingiem najbardziej lubi wstawanie przed świtem by zrobić kawę. Nie pogardzi też rabunkiem! Facetów onieśmiela brodą.

Oprócz działań wojennych aktywny jest też w kuchni, a jako czeladnik stolarza wystruga prawie wszystko: figurki koników, kaczek, lalek, mieczyków, poprzez spławiki z kory czy łódeczki.

Posiadacz magicznej skrzyni, która pomieści nieograniczone ilości ekwipunku i zapasów żywności.

ZOBACZ KRAM Z ZABAWKAMI

Dalimir

dalimir

Pełnoprawny posiadający status “Radnego” . Wspiera Styrbjorna i Bogumiła w najważniejszych sprawach dotyczących drużyny. Potrafi przyrządzić wywary, które obudzą w każdym zwierzęcą dusze.

W BRB zajmuje się:
Brązownictwem – na swoim kramie tworzy biżuterie i przedmioty codziennego użytku.

Ulubione powiedzonka:
“5 pompek ”

ZOBACZ KRAM BRĄZOWNIKA

Ivar

ivar-bractwo-rycerzy-bezimiennych

Odtwarzający profesję Łucznika Ivar Styrbiorson posiada zdolność zwiększania trafności swojego strzału względem prędkości poruszania się jego przeciwnika.

W szeregach bractwa poza strzelaniem zajmuje się wsparciem oddziałów Ojca w bezpośrednich zwarciach.

Ulubione powiedziono:
“Za tatusia WALCZĄ…?!”

Eira

eiraPełnoprawna członkini drużyny. Nazywana również “Rudą Wielu Kolorów”

Przez kilka lat uczestniczyła w treningach łuczniczych oraz walki bronią białą.
Posiada szeroki zakres umiejętności którymi są między innymi: gotowanie – potrafi przygotować najlepsze podpłomyki, szycie, tkanie, bądź dowodzenie drużyną.

Strzebor

strzeborWieczny najemnik z wyboru, status bliżej nieokreślony.

W szeregach Bractwa zajmuję się:
Tkactwem – tworzy krajki, czyli paski, którymi obszywa się ubrania lub używa jako ozdoby.

 

Żelibor

zelibor-druzyna-wojow-grodu-walczWojownik posiadający status terminatora. Zajmuje się naprawą oporządzenia i wszystkim tym co na chwilę obecną potrzeba wykonać.

Woj, którego warto posiadać w swojej drużynie.
Jego zaletami w walce jest długie ramię, które sprawnie sprowadza lawinę ciosów na przeciwnika spuszczając mu szybki łomot.

Torlof

torlov-brb Terminator obecnie poszukujący swojego rzemiosła. Po zapadnięciu zmroku dosiada swojego jednokołowego rumaka by pognać na poszukiwania ziół, które wykorzystuje do stworzenia alchemicznych wywarów potrafiących uleczyć niejedną chorobę i złamane serce.

Znany również jako “Strzelec na Monocyklu”

Sven

sven-brb Odtwarza kulturę skandynawską, przyjęty na termin, obecnie szkoli się na łucznika wyborowego. Poprzez zamiłowanie do siedzenia przy ognisku po zmroku dostał miano “Żękąta Nocnego”.

 Dragomira

dragomira-bractwo-rycerzy-bezimiennychWzględnie nowa osoba, odtwarzająca kulturę słowiańską, właścicielka “Magicznego Lisa”. Przyjęta na termin krawiectwa w 2016 roku.

W szeregach Bractwa zdobywa doświadczenie i rozbudowuje swój kram rzemieślniczy oraz przygotowuje  strawę dla naszego obozowiska.

Co mówią o Dragomirze:
“…dziewczyna i do tańca i do różańca…”

Hakon

hakon-bruzyna-wojow-grodu-walcz

W hierarchii bractwa jest on młodym terminatorem, który uczy się między innymi snycerstwa oraz walki. Uwielbia ,,Bohurt” (walka do upadłego) zwłaszcza z Olafem.

Hakon jest pomocny, przyjacielski, wierny, zawzięty, kulturalny jednak gadatliwy, a przez to irytujący. Lubi denerwować Aldis. Posiada ogromny dystans do siebie.

W szeregach bractwa jest on również zbrojmistrzem, czyli porządkuje, czyści i naprawia sprzęt.

Ulubione powiedzonka:
“Idę poszukać Aldis”
“To dokąd jedziemy i kiedy?”

ZOBACZ ZBROJOWNIE

Lech

lech-brb-walczPełnoprawny członek bractwa od 2014 roku,

W szeregach bractwa zajmuję się:
Rogownictwem – tworzy  przedmioty wykonane z poroża rogów i kości wykorzystywane w życiu codziennym.
Walką – “Walka ze mną przyniesie mojemu przeciwnikowi wiele radosnych i niemiłych chwil pełnych bólu i łez, a po zakończonym pojedynku możemy uraczyć się pysznym trójniakiem.”

ZOBACZ KRAM ROGOWNIKA