V Turniej Łuczniczy na Strącznie

baner turniej łuczniczy

Zapraszamy serdecznie na kolejny turniej łuczniczy

Miejsce Strączno (kolo Wałcza)  – Znacznik w mapach Google Jesteś łucznikiem z doświadczeniem i szukasz nowych doświadczeń i konkursów do wygrania lub jesteś początkującym łucznikiem i zaczynasz dopiero swoją przygodę? Zapraszamy serdecznie na nasz turniej łuczniczy, na którym breszesz mógł sprawdzić swoje możliwości strzeleckie. Wymagania:

 • Strój historyczny
 • Własny łuk
 • Komplet minimum 6 strzał

Dodatkowo w tym roku turniej przeprowadzimy pod znakiem płonących strzał, dlatego każdy z użytkowników turnieju powinien posiadać 1 sztukę strzały przygotowanej do podpalenia. (wystarczy zwykła do spalenia)

Termin i plan turnieju łuczniczego

Turniej odbędzie się 22-23 września 2018. Możliwość dojazdu 21 września. Namioty rozbijamy już w piątek więc, każda osoba mająca większą ilość czasu jest mile widziana. Turniej zacznie się w sobotę od godziny 12:00. Wcześniej od godziny 10:00 zostanie przeprowadzony trening na rozgrzewkę. Około godziny 16:00 przerwa na posiłek (dla łuczników przewidziany ciepły bigos z chlebem) 17:00 – 20:00 dalsza część turnieju. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się korzystając z formularza lub kontakt telefoniczny po godzinie 18 (tel. 600  892 845), lub e-mail : bg-jasny@wp.pl Osoby niepełnoletnie mogą wziętość udział w turnieju jedynie z drużyną i pod jej odpowiedzialność.

Partnerzy:

 WCK – Wałeckie Centrum Kultury
 Gmina Wałcz

REGULAMIN V TURNIEJU ŁUCZNICZEGO – STRĄCZNO

 1. Uczestnika turnieju obowiązuję strój historyczny.
 2. Nie przeprowadza się podziału na kategorie ze względu na wiek i płeć.
 3. Do zawodów dopuszczone są wszelkie łuki tradycyjne z wyłączeniem łuków typu „hunter”, czyli posiadających wciętą półkę przekraczającą 1/3 grubości majdanu.
 4. Dopuszczalne jest zaznaczanie punktów na cięciwie lub majdanie, które pełnią funkcję układu celowniczego.
 5. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać zestaw min. 6 strzał wykonanych z materiałów naturalnych i zakończonych grotem toczonym.
 6. W konkurencjach tarczowych trafienie w linię jest zawsze rozpatrywane na korzyść strzelającego.
 7. Jeżeli zawodnik wypuści więcej strzał niż przewiduje to dana konkurencja, odliczany od punktacji jest najlepszy wynik. W wypadku oddania mniejszej ilości strzałów nie przewiduje się dodatkowego „dostrzelania”.
 8. Każdego uczestnika turnieju obowiązuje dbałość o bezpieczeństwo. Osoby będące pod wpływem alkoholu, bądź innych środków odurzających, objęte są zakazem startu i ulegają dyskwalifikacji.

Posty dla osób zaczynających swoją przygodę:

 – Co to jest strzała?

 – Strzały tarczowe tradycyjne – opis powstawania

 – Strzała scytyjska – powstawanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *